Psychologia konsumenta

Tytuł: Ekonomia behawioralna w marketingu

Trener: dr Julia Kołodko-Langer

Data: 4 grudzień 2019

Miejsce: Warszawa


Po co marketingowcom ekonomia behawioralna?

Najnowsze badania behawioralne i neurologiczne pokazują, że nawet 80% naszych codziennych decyzji to decyzje automatyczne i nieświadome. Mamy ograniczone zasoby przetwarzania informacji, przez co korzystamy ze skrótów myślowych i wpadamy w pułapki myślenia. Działamy pod wpływem impulsów i otoczenia, w jakim się znajdujemy.

Ekonomia behawioralna zajmuje się badaniem właśnie tego – jak ludzie naprawdę podejmują decyzje i jakie nieświadome mechanizmy kierują naszym zachowaniem.

Ten obszar wiedzy jest świetnym uzupełnieniem bardziej klasycznego podejścia marketingowego, w którym działania często opierają się na zidentyfikowanych w badaniach potrzebach i wartościach konsumentów. Poprzez zaadresowanie i wykorzystanie nieświadomych mechanizmów, które mają znaczący wpływ na nasze zachowanie, możemy lepiej zrozumieć motywacje ludzi i tak zaprojektować proces decyzyjny, produkty, usługi i komunikację, aby ludzie – automatycznie i nieświadomie – odpowiednio zmieniali swoje zachowania.


Cel i korzyści płynące ze szkolenia

Co naprawdę kieruje zachowaniem konsumentów i jak prawdziwe motywacje mają się do tego, co się im wydaje i co deklarują? Dlaczego i jak można wykorzystać pułapki myślenia do efektywnego zarządzania zachowaniem konsumentów? Jak przygotowywać działania marketingowe, aby nieświadomość i irracjonalność konsumentów działała na korzyść marki?

Szkolenie ma na celu

 • przedstawienie najważniejszych odkryć ekonomii behawioralnej, które wyjaśniają, jak pracuje umysł ludzki, dlaczego konsumenci zachowują się irracjonalnie, w jakie pułapki myślenia wpadają i jak planować działania marketingowe, aby efektywniej zmieniać zachowanie konsumentów;
 • opracowanie gotowych do wdrożenia inicjatyw marketingowych wykorzystujących behawioralne narzędzia zmiany zachowania

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się:

 • jak i dlaczego konsumenci (nie) podejmują racjonalnych decyzji;
 • jakie najważniejsze pułapki myślenia czyhają na nich oraz jak je wykorzystywać w działaniach marketingowych;
 • o nowym sposóbie analizowania decyzji konsumenckich, idei architektury wyboru oraz praktycznych behawioralnych narzędziach zmiany zachowania, które pomogą im lepiej rozumieć zachowania konsumentów oraz nauczyć się tworzyć inicjatywy marketingowe wykorzystujące ekonomię behawioralną

Program szkolenia

 1. Co to jest ekonomia behawioralna i dlaczego jest tak ważną nauką dla marketingowców
 2. Dlaczego konsumenci są irracjonalni i jak działa umysł ludzki
 3. Pułapki myślenia i ich wykorzystanie do zmiany zachowania konsumentów
 4. Case studies
 5. Warsztat

Integralną częścią całego szkolenia są specjalne karty behawioralne.

Dowiedz się więcej o programie z pliku poniżej (pdf).


Trener

Dr Julia Kołodko-Langer

Julia jest doradcą i trenerem w obszarach nauk behawioralnych. Otrzymała doktorat z ekonomii behawioralnej z Warwick Business School, gdzie była stypendystką The Behavioural Insights Team oraz brytyjskiego Economic and Social Reserach Council. W ramach doktoratu i we współpracy z rządem brytyjskim prowadziła badania dotyczące tego, jak komunikować problemy społeczne, aby ludzie chcieli je rozwiązywać.

Przed rozpoczęciem pracy doradczo-naukowej Julia pracowała przez 10 lat w marketingu w Polsce i we Włoszech, w sektorze telekomunikacyjnym, bankowym i mediowym. Posiada certyfikat Professional Diploma in Marketing, wydawany przez The Chartered Institute of Marketing w Wielkiej Brytanii, jest certyfikowanym coachem ICF i Bulletproof Training Institute oraz nauczycielem jogi.


Cena

Cena 1-dniowego szkolenia dla 1 osoby wynosi 999,00 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

 • Inspirujące szkolenie przepełnione wiedzą i przykładami
 • Lunch oraz przerwy kawowe
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
 • Networking z ludźmi o podobnych zainteresowaniach

UWAGA FIRST MINUTE: dla wszystkich, którzy zgłoszą się na szkolenie do końca października 2019 przysługuje rabat w wysokości 10%.


Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close