Wydarzenia

Po pierwsze…

Po co nam szkolenia?

Reputacja firmy ma coraz większy wpływ na podejmowanie decyzji przy wyborze pracodawcy. Kandydaci zwracają uwagę nie tylko na działalność firmy (biznesową i pozabiznesową), ale i jej wizerunek jako pracodawcy. Silna marka pracodawcy (EB – employer branding) przyciąga najlepszych kandydatów na rynku pracy oraz zmniejsza rotację obecnych pracowników. Jednym z wyznaczników reputacji przedsiębiorstwa jest zorientowanie na pracownika tj. umożliwianie rozwoju, utrzymywanie talentów. 

„You don’t build a business. You build people and then people build the business”

Potencjał większości przedsiębiorstw opiera się na potencjale ludzkim. Kompetentni i wykwalifikowani pracownicy w oczywisty sposób przekładają się na sukces danej organizacji. Wraz z rozwojem personelu, do przodu idzie bowiem cała firma. W ludziach budzi się kreatywność, pojawiają się nowe pomysły, nowe metody podejmowania wyzwań, rozwiązywania problemów, nowe kierunki rozwoju, czy innowacyjność. Z drugiej strony wysoka jakość w obsłudze klienta, nowoczesne technologie wymagają od firmy zatrudnienia utalentowanych i lojalnych pracowników.   

Zadowoleni pracownicy są najlepszymi ambasadorami firmy/marki. To oni mówią o swoim miejscu pracy rodzinie czy znajomym. To na ich opinii będą polegać inni zanim np. kupią dany produkt czy odpowiedzą na ogłoszenie rekrutacyjne. 

W dobie internetu i mediów społecznościowych, potencjalni kandydaci czy klienci, szukając informacji o firmie, pierwszą rzeczą jaką robią to uruchamianie wyszukiwarki online. Jeśli znajdują tam komunikaty np. o złym traktowaniu pracowników, o słabej atmosferze w miejscu pracy, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że będą chcieli mieć cokolwiek wspólnego z taką organizacją. I nie ważne czy firma oferuje lepsze wynagrodzenie, ważna jest opinia o niej jako pracodawcy.

Jednym ze sposobów dbania o rozwój pracownika, jest dostarczenie mu odpowiedniej oferty szkoleń. Co więcej, w nieustannie zmieniających się warunkach prowadzenia biznesu, konieczne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji i znajomość przepisów. Dając dostęp do niezbędnej wiedzy, zapewniamy pracownikom również bezpieczeństwo. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i kompetencje będą pewniej stawiać czoła wyzwaniom i lepiej reagować na zmiany w otoczeniu. 


Szkolenia oferowane przez RBM Institute są prowadzone w małych grupach przez ekspertów w danych dziedzinach. Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy popartą przykładami/case studies. Nasi trenerzy zainspirują Cię do działania!

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close